PH Liquid Belgium Nv ve Belgosuc teknik ekip tarafından.

Tampon sistemleri ve tampon filmleri et ürünlerinde zararlı mikroplardan dolayı oluşan gıda enfeksiyonlarında ve salmonella, listeria ve e-coli gibi bakteriyolojik bulaşmanın önlenmesinde destek verir. 0157:H7.

Isıtma uygulaması ile hazırlanan dana jambon, pastırma, taze salamura veya füme pastırma gibi et ürünlerinde kesilme ve paketleme işleminden önce kullanılan tampon çözelti daha fazla gaz oluşumunu durdurur ve bundan dolayı ürünün rengi, tadı ve kokusu en iyi şekilde muhafaza edilir ve raf ömrü uzatılır.

Tampon glikoz teknolojisi

Patent uygulamasına göre tüm taze ve ısıtarak işlem görmüş et, ciğer ve balık ürünlerinde ve olgunlaşmaya bırakılmış et ve balık ürünlerinde tampon çözelti ve tampon film konusunda bir dünya lideri.

Tampon glikoz şurubu, ürünlerin daha sağlıklı olması için früktoz glikoz şurubu, doğal aromalı mayalı şeker ve doğal bitki özünden oluşan organik dengeli bir konsantre özüttür.

Üretimde tampon glikoz kullanımı sayesinde 50% daha az sodyum klorür ve 30-50% oranlarında daha az nitrat kullanılarak daha sağlıklı bir ürüne ulaşılıyor.

Salamura işleminde düzenli olarak oluşan salamura bakterilerine karşı olan fizyolojik çalışmasının yanı sıra işlenmiş et üretiminin teknolojisinde büyük önem taşıyan daha başka düzenleyici etkileri de vardır.

 

Früktoz glikoz şurubunun, doğal aromalı mayalı şeker ve doğal bitki özüttün hafifletilmiş işlevinden dolayı nitrat reaksiyonları düzenli işler ve o şekilde seçilmiştir ki etin içindeki pH değeri doğal sınırlarında korunur.

 

Doğru ve kontrol edilmiş bileşim sayesinde tampon glikoz yüksek güvenlik ve garantili bir etki sağlar. Tampon glikozun yüksek aktivitesinden dolayı ve tüm verilen faydalarından tamamı ile faydalanmak için belirtilen miktarlardan ve verilen kulanım yöntemin dışında kullanılmaması gerekir.

Tampon glikoz şurubun ve tampon fosfatların aynı zamanda kullanıldığında gerekli olan pH’ı değerinde dengeleyen bir tampon oluşur. Bu işlevini en olumsuz koşullarda bile kaybetmez.

Tampon glikoz şurubu ekşi tatlı bir araçtır. Hafif alkalik olan tampon fosfat ile bir araya geldiğinde istenilen pH değer için bir tampon oluşturur. Tampon işlevinden dolayı en olumsuz koşullarda bile pH değerini etkin bir şekilde dengeler.

Tampon glikoz şurubu uygulamasını salamura ve füme ürünlerinde kullanılabilir ve şu ana kadar pazarda bulunan ürünlere karşı olağanüstü faydaları görülmektedir. Özellikle ısıtılmış dana jambon işleminde.

Tampon glikoz ile hazırlanmış et ürünlerinde, bunun faydaları sadece üretimde aşamasında değil aynı zamanda etlerin kalitesi ve sindirilmesinde de dikkatte değer bir şekilde iyileştirme görülmüştür.

Oluşum früktoz glikoz şurubundan, doğal aromalı mayalı şeker ve doğal bitki özüttün oluşup tamamen doğal maddelerden olduğundan tampon glikoz şurubunun kullanımı kanunlar tarafından tamamen serbesttir ve hiçbir şekilde kullanımına fizyolojik bir itiraz yoktur.

Tampon glikoz şurubu işleme eklendiği zaman salamura ürünlerde nitrat veya nitrit tarafından başlatılan renklendirme süreci hızlanır. Bu işlemde sosis ve et içerisinde artı olarak bulunan nitrit 30-50% oranlarında azaltılır. Aynı zamanda kanunen izin verilen nitrit oranları yarısından daha aza düşürüle bilindiği tespit edilmiştir.

Tampon glikoz şurubu ile hazırlanmış et ürünleri sadece görüntü olarak iştah acıcı değildir. Gerçekten aroma ve tat olarak üstünlük göstermektedir.

Bu husus en çok uzun süre saklanması gereken ürünlerde dikkat çekiyor. Tampon glikoz şurubu çiğ salamlarda tadının daha baharatlı ve aromatik olmasını sağlarken, ısıtılmış sosislerde de bağırsak kısminin yumuşak ve gevrek olmasını sağlıyor.

Antioksidan özelikleri sayesinde tampon glikoz şurubu ürünlerin bozulmasını yavaşlatıyor ve böylece ürünlerin garantili tampon sistemi ile daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

 

Uygulamada oluşan faydalar

Früktoz glikoz şurubunun, doğal aromalı mayalı şekerin ve doğal bitki özlerinin antioksidanlarla beraber kullanıldığında Lyterıaö Clostrıdumö Salmonella ve E Colı bakterilerinin ortaya çıkması ve yayılmasında büyük bir frenleyici etkisi olduğu genel olarak  bilinen bir bilgidir

  • Son tampon pH değerinin 6.2 olması gereken tüm taze ve ısı ile işlem görmüş et ürünlerine dengeli bir pH değeri
  • İyileştirilmiş renk düzeyi
  • İyileştirilmiş koku
  • Reyonda saklanan ürünlerde urunun kesilen yerinde renk değişikliği oluşmaması
  • Isı ile işlenmiş ürünlerin dilimlenme makinasında kesilirken dağılmamasının sağlanması
  • Maya ve küf oluşumunda tam kontrol
  • Isı ile işlenmiş dana jambon, salam ve sosis gibi ürünlerin paketlenmesinde, normal raf ömrü surecinde gaz oluşumunun olmaması
  • Ürünlerin raf ömrünün uzatılması
  • Lactobacilicus lactis, Clostridium botulinum, Listeria monocytogenes, Salmonella enteridis, Staphylococcus aereus, Escherichia coli. gibi mikro-organizmaların kontrol altında tutulması

 

İstek üzerine info@ph-liquid.com adresinden daha fazla bilgi alınabilir.

 


ÜRÜN SERİSİ | PH Sıvıtampon sistemleri | PH Sıvı Sistemi | Dünya Et Endüstrisi | PH Sıvı Ekstresi | Karaciğerpreparatlarında blok | PH Sıvı Özüt Tampon fosfat 60151'inbeklenen faydaları | Geleneksel pişmiş Helal Jambon kürler | Yeni Satış | PH SıvıKalitesinin kanıtlanmış gerçekliği | Salam ürünü | PH Liquid Belgium ve Belgosuc ..... | Bufferglucose Syrup Clean Label